Op 22 en 23 september vond de jaarlijkse Europese beurs voor internetdaten plaats. iDate 2005 werd dit keer gehouden in Praag.
Meer dan 65 vertegenwoordigers van verschillende bedrijven bezochten de beurs, die een ontmoetingspunt is voor managers en onderzoekers in de branche. Hieronder een korte samenvatting van de belangrijkste presentaties.
Alex Burmaster, online dating analist bij Jupiter Research
– Duitsers zijn relatief het vaakst bezig met online daten
– Engelse mannen zijn het meest bereid om te betalen voor een datingsite
Jan Becker, CEO van de Duitse marktleider Friendscout24
– Er zijn 11 miljoen singles in Duitsland; in grote steden is 1 op de 3 vrijgezel
– 43% van de Europese internet gebruikers heeft online dating gebruikt
Christian Vollman, CEO van datingsite iLove
– iLove had 2 million unieke profielen in mei 2005 (Nielsen Netratings)
– de diensten van iLove worden bijna allemaal per SMS betaald
– De applicatie voor mobiel daten is tot nu toe 12.000 keer gedownload
Mobiel daten
Verschillende sprekers benadrukten de opkomst van mobiel daten. Het staat nog in de kinderschoenen, maar de markt is snel aan het groeien. Ook Nick Davis, marketing manager van de provider voor mobiele datingsoftware Mobestar, ziet kansen voor zijn bedrijf: er zijn nu al 10 miljoen Europese 3G (GPRS) telefoongebruikers.
Het bedrijf Airtel heeft in India nu al 700.000 mobiel datende leden die gemiddeld 600 (betaalde!) berichten hebben verstuurd.
Nog een aantal andere conclusies die naar voren kwamen op de conferentie:
– Match.com opereert nu in 32 verschillende landen in 19 talen; de grootste markten zijn de VS, Duitsland en Frankrijk
– Parship.de is marktleider in Duitsland voor dating op basis van persoonlijkheidstests
– Parship.de rekent hiervoor 179 euro voor 6 maanden!
– In Europa vinden de meeste betalingen plaats via de mobiele telefoon of door voorafbetaling. Slechts 30% van de diensten wordt betaald met creditcard.
De volgende iDate conferentie zal in februari volgend jaar plaatsvinden in Miami.